top of page

Ana Sayfa / Çalışmalarımız / Öz Savunma Eğitimi

ÇALIŞMALARIMIZ

ÖZ SAVUNMA EĞİTİMİ

Kadına yönelik şiddeti sona erdirmeyi, farkındalığı yaymayı ve mücadeleye katılmayı amaçlıyoruz. Bu vahşetin kökünü kurutmak ve önlemek için sürdürülebilir çözümlerle hareket ettiğimizden emin olmamız gerekiyor. Kadınlara kendilerini tehlikeden korumaları için bilgi ve araçlar vermek, kötü olaylara karşı onlara yardım etmenin hızlı bir yöntemidir.

self-defence

Dünyada her 3 kadından 1’i (%30) hayatları boyunca fiziksel ya da cinsel şiddete maruz kalıyor. Türkiye’de kadın nüfusunun %38’i bu korkunç durumla baş başa.

Geçen sene içinde Türkiye’de 470 kadın öldürüldü. Dünya çapında her gün erkeklerin uyguladığı şiddete maruz kalan veya öldürülen kadınlar bulunuyor.

Bir değişime öncülük etmek için çabalarken, kampanyamız Türkiye'nin dört bir yanında kadınlara yönelik ÜCRETSİZ kendini savunma kurslarına ev sahipliği yapıyor. Dersler, tehlike altındaki kadınlara, olağandışı durumlarda kendilerini korumak için temel savunma becerilerini öğretmek için hazırlanmıştır.

Başkalarını şiddete karşı şiddetle mücadele etmeye teşvik etmiyoruz, ancak kendilerini güvende hissetmeyen veya daha önceki saldırıların kurbanı olan kadınları kendilerini korumaları için donatmak istiyoruz.

Dersleri, Beykoz Kundura'da bulunan Red Corner Academy'nin kurucusu ve dövüş sanatları uzmanı, Adnan Erzen veriyor ve Haziran 2022'de futbol sezonunun bitimine kadar devam edecek.

GRUP DERSLERİ

Bilgilendirme formumuzu doldurarak siz de Öz Savunma derslerimize katılabilirsiniz!

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz. En kısa sürede iletişime geçeceğiz.

Grup Dersleri
bottom of page