top of page

Ana Sayfa / Hakkımızda / Biz Kimiz

HAKKIMIZDA

BİZ KİMİZ

GARİP VE ZEYCAN YILDIRIM VAKFI

Yarım asırlık bir kurumsal kültüre sahip olan Yıldırım ailesi, 2015 yılında GZYV, Garip & Zeycan YILDIRIM Vakfı'nı kurdu. Grup bu sayede endüstriyel ve ekonomik gücünü toplumsal kalkınma ve çevresindeki topluluğun refahını her anlamda artırmak için kullanmayı hedefliyor.

GARİP VE ZEYCAN YILDIRIM VAKFI

Vakıf, eğitim kalitesini artırarak, eşitsizlikleri azaltarak ve ekonomik büyüme için fırsatlar yaratarak toplumsal refahı artırmaya odaklanmaktadır. GZYV 2019 yılında marka yüzünü yeniledikten sonra, hayırseverlik çabalarını daha çok eğitim projelerine bağış yapmaya ve gençleri eğitim yoluyla güçlendirmeye yönlendirdi.

Bu programlar aynı zamanda her anlamda daha iyi bir sosyal çevre için ilham vermeyi ve daha iyi bir toplum için gençliğin karakter gelişimini dönüştürmeyi amaçlıyor.

Küresel bir iş organizasyonunun parçası olan GZYV, YILDIRIM Grubu'nun evrensel değerlerini taşımaktadır. Vakıf kültürel çeşitliliğe, iş birliğine dayalı çalışmaya ve yeni fırsatlar yaratmak için iletişimin gücünü önemsemektedir. Türkiye'nin ilk ücretsiz çevrimiçi İngilizce öğrenme platformu olan English W/Tech bu idealle oluşturulmuş, öğrenciler için konuşma becerilerini geliştirmeyi eğlenceli ve kolay hale getiren bir çalışma olmuştur.

SAMSUNSPOR

Samsunspor Futbol Kulübü, 1965 yılında Samsun'da kurulmuş, Türk Futbolunun en önemli kulüplerinden biridir. Samsun'un köklü futbol kültürüyle, geçen 35 yılda kulüp, birçok başarılı sezon geçirdi. 1965 yılından bu yana Türkiye Süper Ligi'nde 30 sezon geçiren Samsunspor, TFF (Türkiye Futbol Federasyonu) 1. Ligi'nde altı kez şampiyon oldu. Samsunspor, uluslararası maçlarda da Türkiye'yi birçok kez temsil etti. Kulüp, 1994'te Balkanlar Kupası'nı kazandı ve 1998'de UEFA Intertoto Kupası'nda yarı finalde yer aldı.

Samsunspor

YILDIRIM Grubu, 2018 yılında sadece sportif performans açısından değil, yönetim ve finansal performans açısından da Türkiye'nin en başarılı kulüplerinden biri olma vizyonuyla kulübün %100 hissesini satın aldı.

 

Samsunspor, dürüst yönetimi teşvik ederek, temiz futbolu savunarak, genç oyuncuları geliştirerek ve yetenekli oyuncular için fırsatlar yaratarak, uluslararası spor camiasına rol model olarak liderlik etmeyi amaçlıyor. Sporun aynı zamanda bir sosyal aktivizm platformu olduğuna inanan kulüp, farklı sosyal sorumluluk projeleri ve farkındalık kampanyaları yürütüyor.

Garip Zeycan Vakfı
Samsunspor
bottom of page